top of page

W SPIRALI

pierwsza cześć dyptyku W Spirali i Wiry

Pomysł, Choreografia i Wykonanie : Julia Dondziło

Muzyka :  Deep Ocean of Sounds, muzyka na żywo

Kreacja światła : w realizacji

Operator śwaitła : w realizacji

Nagranie : Video firgu recordings

Czas prezentacji : 8 minut

 

Realizacja : Compagnie de danse Julia Dondzilo

 

 

Produkcja : Mairie de Fontainebleau

          

Rezydencje - Wsparcie – Partnerzy:

Teatr miejski w  Fontainebleau

Szkoła plastyczna w Fontainebleau

Galeria Comairas w Fontainebleau

Narodowe Centrum w Paryżu

„W spirali” jest solowym projektem tanecznym, który powstaje we współpracy i wsparciu  miasta Fontainebleau we Francji w ramach programu kulturalnego i tematyki sezonu miasta : „Pokój i Braterstwo”. Premiera planowana jest w maju 2019 r. w miejskim teatrze oraz  Espace Comairas w Fontainebleau.

 Solo jest częścią większego performensu wykonanego z artystami - plastykami, gdzie wspólnie staramy się odpowiedzieć na wzniosły temat pokoju oraz braterstwa w sposób humorystyczny i z dystansem. W performensie łączymy sztuki plastyczne wraz z tańcem i wspólnie inspirujemy się do tworzenia kolektywnego przedstawienia.

Choreograficzna refleksja odnosi się do pytania w mikroskopijnym ujęciu tj. jednostki ludzkiej – indywiduum. Pokój wewnątrz. Czym jest stan pokoju w ciele? Czy jest możliwy jego stan długotrwały? Jak się przejawia i jaki ruch inicjuje? Poszukiwania stanowią podróż ze stanu wewnętrznego do jego manifestacji. Począwszy od relaksu, rozluźnienia, oddechu ciało zaprasza do ruchu w lekkości, gracji oraz w spirali. Spirala pozwala na przepływ energii w ciele niczym nie blokowanej, lecz swobodnie krążącej i emanującej w swym nieskończonym przepływie. Spirala to ruch witalności i kontinuum, oddania się sile życiowej. W takiej naturze powstaje solo, które nie tylko wyraża się w formie tańca lecz także jego ścisłym związku z muzyką. To zaproszenie do kreowania spirali pokoju poprzez włączenie sztuk plastycznych, które inspirują do ruchu cyrkulacyjnego, liniowego i ciągłego.

bottom of page