top of page

MAKOSZ

Makosz

„Udało się zachować równowagę między nowoczesnością a tradycją, uniwersalnością a lokalnością, przeszłością i teraźniejszością/przyszłością w taki sposób, że ta tradycja została odczytana na nowo, oryginalnie”.

 

Andrzej Bajguz

Dziennikarz

Polskie Radio Białystok

 

 

„Spektakl tworzy eksperymentalną przestrzeń inteakcji pomiędzy tańcem współczesnym, muzyką,często tradycyjną i scenografią inspirowana procesem tkania. Oryginalny pomysł łączenia sztuki współczesnej z elementami polskiej tradycji stanowią ciekawe przedsięwzięcie artystyczne warte dalszej promocji w kraju i za granicą.”

Marta Rau

Prodziekan Wydziału Sztuki  Lalkarskiej Akademii Teatralnej

 

 

„ Poznajemy tu zależności, pełne magii i poezji, które zachodzą między tkaczkami, a także pomiędzy nimi, a powstającą mozolnie tkaniną. Dzięki rewelacyjnej scenografii i muzyce można przenieść się do zupełnie nowego, nieznanego świata, z którego nie chce się wychodzić. I który pozostaje w widzu na długo. I wraca do niego w pięknych snach.”

Urszula Krutul

Dziennikarka

Redakcja Gazety Współczesnej

 

 

 

Koncepcja, choreografia : Julia Dondziło ; Wykonanie : Julia Dondziło i Judith Desse, Kompozycja i wykonanie muzyki : Ilona Karpiuk-Dąbrowska, Luca Gaigher ; Głos : Teresa Pryzmont ; Scenografia : Agnieszka Kacprzak, Łukasz Szczepanowicz ; Kostiumy : Maryna Sztark ; Realizacja dźwiękowa i nagraniowa : Radosław Dąbrowski; Obsługa techniczna : Tomasz Bystrzejewski ; Zdjęcia : Agnieszka Kacprzak, Wojciech Oksztol ; Video : Tomasz Pienicki

 

Premiera : styczeń 2015, Białystok : scena teatru szkolnego Akademii Teatralnej w Białymstoku

 

 

Makosz – projekt artystyczny inspirowany tkackimi tradycjami Podlasia jest zrealizowany w ramach półrocznego stypendium artystycznego „Młodzi Twórcy” Prezydenta Miasta Białegostoku, półrocznego stypendium osobom zajmującym się twórczością artystyczną przyznane przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz w ramach funduszu FSDIE z Université de Paris8. 

Teaser
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
bottom of page